دیدار سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد با معاون استاندار یزد

محسن رستگاری سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد با شاه حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد دیدار و گفت و گو کرد.

 

رستگاری در این نشست با اشاره به ظرفیت کانون های مساجد در استان گفت: ما در استان بیش از 850 کانون فرهنگی هنری داریم که در قالب فعالیت های فرهنگی و هنری برنامه های خود را با محوریت مساجد دنبال می کنیم.

 

وی افزود: ما در استان برنامه های مختلفی را با حضور اعضای کانون های مساجد برگزار می کنیم که یکی از این رویدادهای استانی که با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار می کنیم شامل رویداد فرهنگی هنری طراوت است.

 

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: در فاز نخست از این رویداد تعداد 30 مسجد و بیش از 1200 نفر از نوجوانان 13 تا 16 سال با محوریت کانون های مساجد شرکت کردند که برنامه های مختلفی نیز اجرا شد.

 

وی گفت: فاز دوم آن نیز با حضور بیش از 50 مسجد در سطح شهر یزد در حال برگزاری است.

 

شاه حسینی نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت کانون های مساجد گفت: یکی از اولویت های کانون ها بایستی در راستای تربیت نیروی متعهد و مسجی باشد و باید به خوبی در بستر مساجد این اقدام صورت گیرد تا در آینده با مشکل نبود افراد متعهد درگیر نشویم.

 

وی گفت: امید است که با اجرای رویداد هایی مانند طراوت در بستر مساجد شاهد احیای کارکردهای مساجد و فعال تر شدن مساجد گام برداشته شود.