آئین تکریم از فعالان رویداد فرهنگی هنری طراوت در سالن پردیس شهید آوینی شهرداری یزد برگزار شد

آئین تکریم از فعالان رویداد فرهنگی هنری طراوت 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه رویداد فرهنگی هنری طراوت؛فعالان رویداد فرهنگی هنری طراوت کانون‌های مساجد استان یزد در مراسمی با حضور مسئولان استانی تجلیل شدند.

«محسن رستگاری» مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان یزد در این مراسم که در سالن شهید آوینی شهرداری یزد برگزار شد، گفت: رویداد فرهنگی هنری طراوت به عنوان یکی از طرح های مسجد محوری است که با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای سومین سال پیاپی در حال برگزاری است.

وی افزود: این رویداد توانسته به خوبی در بخشی از مساجد سطح شهر یزد اجرا شود و زمینه ای برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد باشد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد ادامه داد: این رویداد با هدف ارتباط گیری، مهارت افزایی، ارتباط نوجوانان با مساجد و خادمان مساجد و گروه های مختلف اجرا می شود.

رستگاری بیان کرد: ما سعی کردیم از ظرفیت‌های مختلف در سطح استان استفاده کنیم تا با هم افزایی در حوزه مسجد گام برداریم و از این طریق نیز دستگاه های مختلف فرهنگی و موسسات قرآنی، موسسات فنی و حرفه ای را دخیل کنیم.


«عزیزالله سیفی» رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این مراسم گفت: رویداد فرهنگی هنری طراوت و توجه به مساجد امری اساسی است که خوشخبتانه در این دوره توجه ویژه ای به این امر شده است.

وی افزود: مسجد در صدر اسلام محل قضاوت، پیگیری امور اجتماعی و فرهنگی مردم بود و حضرت امام می‌فرمودند مسجد سنگر است.

سیفی بیان کرد: انقلاب ما از مساجد شکل گرفت و اگر می خواهیم هویت دینی را حفظ کنیم و آنچه ثمره انقلاب را تداوم دهیم یکی از وظایف ما این است که توجه به مسجد را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.


رئیس شورای اسلامی شهر ادامه داد: این که توجه به مساجد به عنوان پایگاه انقلاب تاکید دارند و مساجد و مراکز دینی مورد توجه قرار گرفته به این دلیل است که جایگاه مسجد بسیار مهم است

وی گفت: دنیای استکبار می خواهد فضاهای دیگری به غیر از مسجد را بر ما قالب کند اما در مقابل توجه  به مسجد یکی از اصولی که در نظام به آن باید توجه شود .

سیفی گفت: مسجد پایگاه انقلاب و نظام است و باید روز به روز مجلس و دولت و مراکز دینی ما توجه به مسجد را بیشتر کنند تا جذب به مساجد بیشتر شود.


«مصطفی زارع زاده» رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد هم گفت: مسجد به عنوان پایگاه انقلاب و پایگاه کارهای فرهنگی در محله است که از آن می توان به نسخه شفابخشی برای هدایت و راهبری نسل جوان نام برد.


وی افزود: در این مدت سه سال شاهد کارهای خوبی توسط ستاد هماهنگی کانون های مساجد و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی هستیم که خروجی های خوبی داشته است.

زارع زاده بیان کرد: امیدواریم با کار تخصصی شاهد اتفاقات خوبی باشیم که تعداد مساجد نیز افزوده شود.


رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری ادامه داد: بیش از چهار هزار نفر نوجوان در این رویداد شرکت کردند که امیدواریم سال های آینده این تعداد بیشتر باشد.

وی گفت: ما در این طرح شاهد عمل در حوزه مساجد و مسجدی محوری هستیم  و رویداد فرهنگی هنری طراوت می تواند نقطه قوتی برای فعالیت های فرهنگی و هنری ما در جامعه باشد.

اجرای سرود «مسیر حاج قاسم» توسط گروه سرود غدیر کانون شهید اله دادی، رونمایی از کتاب « دردسرسازان کوچک » از برنامه‌های این مراسم بود.


در پایان این مراسم نیز مربیان مساجد و کانون ها، امامان جماعت، نوجوانان کلاس های تخصصی، مربیان طراوت و اساتید و موسسات همکار در اجرای این طرح و نویسندگان کتاب تجلیل شدند.