فاصله گرفتن جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان از مسجد؛ یکی از دلایل بروز آسیب های اجتماعی است

مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) منطقه حسن آباد در افتتاحیه دومین رویداد فرهنگی، هنری طراوت حضور یافت.

مهندس عزیزی در این مراسم با بیان اینکه آنچه در زمان وسوسه های شیطانی و گناه می‌تواند انسان را حراست و حفاظت نماید افزایش تقواست گفت: برای ارتقای تقوا بهترین محفل و مامن مساجد هستند و حضور در طرح هایی نظیر طرح طراوت می‌تواند به این امر کمک نماید.

معاون استاندار یزد حضور نوجوانان و جوانان در مساجد را ارزشمند دانست و ابراز داشت: تنها خواسته خدا از بندگان عبادت و اطاعت است و قطعا یکی از راه های نزدیک شدن به خدا حضور در همین دوره هاست که علاوه بر افزایش معرفت دینی روش درست زندگی را هم به افراد آموزش می دهند.

وی تصریح کرد: در این طرح ابعاد کامل نیازمندی های فرهنگی نسل جوان و خانواده های آنان طراحی و پاسخ داده می شود.

مهندس عزیزی فاصله گرفتن جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان از مسجد را از دلایل بروز آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: حضور در این گونه برنامه ها هم موجبات رشد فرهنگی و اعتقادی نسل جوان را فراهم می کند هم موجب عدم گرفتار شدن آنان در دام آسیب های اجتماعی می شود.

وی با بیان اینکه به فضای مجازی می‌توان با دو نوع نگاه فرصت سازی و تهدید آمیزی نگاه کرد گفت: فضای مجازی فضا بسیار خوبی است مشروط به اینکه  به عنوان یک فرصت نگاه کنیم و از آن به خوبی بهره ببریم.

معاون استاندار تصریح کرد: البته این فضا با آسیب هایی نیزهمراه است که دورشدن جوانان از فضاهایی مانند مساجد یکی از این آسیب هاست.

مهندس عزیزی نقش والدین را در کنترل فرزندان در فضای مجازی حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: عدم برخورداری والدین از سواد رسانه و نا آشنا بودن با این فضا موجب شده تا در سال های گذشته فرزندان ما در این فضا رها شوند و دشمن نیز از این فرصت نهایت بهره را ببرد و نوجوان و جوان ما را به خطر بیاندازد.

وی در پایان با اشاره به تجربه موفق اجرای اولین دوره رویداد طراوات در مساجد استان ابراز داشت: یقینا در دومین دوره نیز شاهد جذب جوانان و نوجوانان بوده و ما نیز ضمن قدردانی از برگزارکنندگان به ویژه کانون مساجد استان حمایت قاطع خود را از این طرح اعلام میداریم

در پایان مراسم از بانوان فعال فرهنگی این مسجد تجلیل شد.

گفتنی است هدف از برگزاری رویداد فرهنگی، هنری طراوت در مساجد استان ایجاد انگیزه بین نوجوانان و جوانان برای حضور در مساجد و بهره مندی از دوره های آموزشی تخصصی و عمومی در رشته های مختلف طی دوره یکساله است.