مسجد، قرآن و عالم ربانی سه ضلع مصونیت نوجوانان از حربه های دشمنان است

مهران فاطمی استاندار یزد در دیدار با مدیران و فعالان کانون های مساجد یزد گفت: حضرت امام (ره) بیان می کنند که مسجد سنگر است که این بیانی معنوی است و من نیز معتقدم که هویت دینی و تشکیلاتی خود را از مسجد دارم.

 

وی افزود: به مرور و بر اساس روندی که در کشور شکل گرفت و مسائل فرهنگی که بایستی با محوریت مساجد و امام محله شکل می گرفت از مسجد فاصله دادیم و حتی دفاتر بسیج را از مساجد جدا کردیم که این فاصله جای بحث دارد که مانند طرح فرزند کمتر زندگی بهتر که بعدها مشخص شد سناریو پیچیده ای پشت آن بود و مشکل جمعیت در کشور ایجاد شد، باید به آن پرداخته شود.

 

استاندار یزد بیان کرد: اگر جوان و نوجوان با مسجد، قرآن و عالم ربانی ارتباط برقرار کند سلامت معنوی وی تضمین است  اینها سه ضلعی است که متاسفانه دچار مشکل شده است.

 

فاطمی ادامه داد: مسجد باید به کارکرد قبلی خود و محل مراودات و تعاملات مردمی بازگردد.

 

استاندار یزد بیان کرد: مسجد بایستی نیاز نسل جوان را بتواند تامین کند و در این صورت می توانیم مساجد را دوباره به کارکردهای آن برگردانیم.

 

وی گفت: امام جماعت مساجد بسیار مهم هستند که یکی از ارکان مهمی است که باید حرف نو داشته باشد و روانشناسی برخورد را آگاهی داشته باشد تا بتواند با مخاطبین خود ارتباط برقرار کند.

 

استاندار یزد بیان کرد: رکن دوم مسجد، هیات امنای مساجد هستند که در این میان اثرگذار باشند.

 

فاطمی گفت: بسیاری از کارهای جهادی را می توانیم در مساجد انجام دهیم که طرح مواسات یکی از این طرح ها است و اگر مردم به جای این که هزینه های سنگین دوره های آموزشی کنکور را به موسسات دهند، با استفاده از بچه های جهادی و مومن ساماندهی شود ودر مسجد همان خدمات با قیمت ارزانتر ارائه شود شاهد حجم زیادی از نوجوانان در مساجد خواهیم بود.

 

وی افزود: امروز چه حرف جدیدی در مساجد زده می شود که جوانان و نوجوانان بتوانند در این مکان مذهبی نیازهای خود را رفع کنند که این سوال اساسی است.

 

استاندار یزد گفت: هدایت، حمایت و نظارت مهمترین کار دولت در مساجد است و معتقدیم که دولت نباید متصدی مساجد باشد زیرا با مشکل روبرو می شود.

 

وی بیان کرد: رویداد فرهنگی هنری طراوت راهی برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است که ما باید مرجعیت را به مسجد برگردانیم

 

فاطمی بیان کرد: اگر کانون های فرهنگی هنری مساجد صرفا تابلو نباشد و در امر فرهنگ به سمتی حرکت کنیم که امور را واگذار کنیم شاهد تحولات عمده ای در مساجد خواهیم بود.

 

وی افزود: در حوزه فرهنگ نیز به این نتیجه رسیدیم که مسائل فرهنگی ما با ساختارها و دستگاه های فرهنگی حل نمی شود و امر فرهنگ باید به معنای واقعی خود به نهادهای مردمی و گروه های مومن و متعهد انقلابی البته با سلیقه واگذار شود تا بتوانیم موفق شویم.

 

استاندار یزد بیان کرد: ما در روزهای 22 و 23 دیماه شاهد دور سفر رئیس جمهور به استان هستیم که در روز اول شاهد دیدار مردمی استان با رئیس جمهور داریم.

 

فاطمی ادامه داد: در این سفر مهمترین مصوبه سفر حل شدن مساله آب استان است که با پیگیری های انجام شده این پروژه انتقال آب شروع عملیات اجرایی را به دنبال خواهد داشت که پروژه بزرگ تمدنی با قریب به 150 هزار میلیارد تومان اعتبار است.

 

استاندار یزد بیان کرد: انتقال 200 میلیون متر مکعب آب به استان به عنوان اتفاق بزرگی است که لازم است حضور گسترده مردم برای تشکر از آن در سفر رئیس جمور داشته باشیم.

 

وی گفت: اگرچه انتقاداتی وجود دارد اما قدرشناسی و فرهنگ تشکر ما یزدی ها در این سفر باید ملموس شود.

 

فاطمی بیان کرد: این اجتماع مردمی پشتوانه بزرگی برای پیگیری مطالبات استان است که توسط مسئولان با سرعت بیشتر صورت می گیرد و در این حضور نیز دشمنان از ناکام خواهند شد.

 

وی افزود: این استقبال بعد از سه ماه آشوب، تخریب و مشکلات اخیر می تواند سر دشمنان را به سنگ بزند و تمامی نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کند.